• Kniha FOTOGRAFITY

    Unikátní kniha o kapele Lucie
    David Koller, Michal Dvořák, Robert Kodym, P.B.CH.

Tato unikátní fotokniha o kapele Lucie přináší čtenářům řadu jedinečných snímků kapely, z nichž mnohé z nich se ještě nikdy nedostaly na veřejnost – a na internetu je zaručeně nenaleznete! Fanoušci mají možnost nahlédnout do zákulisí koncertů i nahrávacích studií, seznámí se s počátky kapely a připomenou si její slavné koncerty.


Z bezmála 10 000 fotografií pořídili členové kapely výběr téměř 800 snímků, které doprovázejí výstižné komentáře od samotných členů kapely. K jednotlivým oddílům knihy napsal shrnující úvody renomovaný hudební publicista a kamarád kapely, Honza Dědek. Kniha potěší všechny příznivce populární hudby.


Zakoupit knihu Fotografity můžete zde :
Ukázka z knihy:

Ta kniha mohla vyjít už dávno — materiálu by bylo na tři. Ale i když se říká, že fotka dokáže zastavit čas, dokonale tenhle trik zvládla až současná epidemie; v karanténě ho bylo najednou nezvykle dost. Členy kapely Lucie nevyjímaje. A tak sfoukli prach z archivních fotografií a začali vybírat. A vzpomínat. O téhle skupině bylo řečeno vše, traduje se. S tím by donedávna souhlasili všichni čtyři muzikanti. Leč paměť je selektivní — leccos vytěsní, člověk zapomene. Zdánlivě navždy, ale často stačí jediný obrázek, aby si člověk vybavil hned celou řadu nikdy nevyřčených vzpomínek, zážitků, událostí! A v tomhle případě těch snímků bylo na deset tisíc — spousta z nich černobílých, ještě na fotografickém papíře, některé tak staré, že postavy na nich zachycené už poznají jen samy sebe. Stejně hluboko na dně archivu ležely také momentky z prvního pózování — amatérská hudební skupina zachycená amatérským fotografem. A pak to začalo — první sláva, zájem médií, rozhovory a fotografování… Ta holka má dnes fotek jak modelka — momentky ze studia, z natáčení klipů i ze zákulisí, stejně jako inscenované snímky na obálky časopisů a desek. Příprava některých z nich trvala hodiny, jiné vznikly v mžiku, často o tom hudebníci ani nevěděli. Řada z nich je publikována premiérově — vůbec poprvé tak lze nahlédnout do zákulisí koncertů, nahrávacích studií i kapelové zkušebny. Výsledkem je tahle obrazová publikace — pravděpodobně nejkomplexnější pohled na kapelu Lucie, zachycenou konečně ze všech myslitelných úhlů. Nadarmo se totiž neříká, že fotografie na rozdíl od lidí nelže. Aspoň většinou…